269027_7920

Własna działalność jako możliwość

Własna działalność gospodarcza pozwala uwolnić się od uciążliwego szefa. Jednak nie każda osoba nadaje się do prowadzenia swojej firmy. Prowadzenie firmy wymaga cierpliwości, pracowitości, uprzejmości, znajomości przepisów oraz skłonności do pracy przez wiele godzin na dobę. Taksówkarz ma wolność, swobodę i nie pracuje pod presją szefa. Ulega jednak presji pieniędzy i konieczności poniesienia opłat związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – składki ZUS wynoszą już dzisiaj ponad 1000 złotych. Jest to kwota niebotyczna i nie zachęca do otwierania własnej działalności gospodarczej.

Plusy pracy „na taksówce”

Praca taksówkarza ma pewne plusy: taksówkarz samodzielnie określa własne godziny pracy – jeden woli jeździć w dzień, innemu niestraszne nocne kursy. Taksówkarz nawiązuje wiele kontaktów z ciekawymi osobami, może doradzać, rozmawiać, spędzać czas jeżdżąc po ciekawych ulicach i zakątkach. Praca taksówkarza ma wiele zalet i na pewno spodoba się każdemu. Tego można być pewnym.

Czego taksówkarz robić nie powinien

Taksówkarz nie powinien na pewno być uciążliwym dla pasażera – jeśli pasażer daje znaki, że nie chce rozmawiać, chce się zdrzemnąć lub poczytać książkę to jest to jego prawo i należy to w pełni akceptować. Jeśli prosi i ściszenie muzyki, otwarcie okna, postój na zakupy czy załatwienie innych spraw to taksówkarz powinien zgodzić się na takie prośby bez szemrania i narzekania. Klient ma prawo mieć zły humor. Taksówkarz musi być uprzejmy i uśmiechnięty – jego nastrój zostaje w domu, a w pracy powinien być profesjonalny. Poza tym taksówka powinna być czysta i pachnąca, a taksówkarz nie może straszyć wyglądem – niechlujne ubranie i broda nie mogą być obecne w taksówce. Czystość, porządek i profesjonalizm są wyznacznikami kultury każdej osoby, także taksówkarza. Podsumowując, własna działalność i praca taksówkarza nie są rajem, ale sposobem zarabiania pieniędzy. Każdy taksówkarz jednak powinien profesjonalnie podejść do realizowania zawodowych obowiązków.

Zadzwoń po taksówka piastów i zaraz się pojawimy.

Categories: Artykuł

5 komentarzy so far.

 1. Maria Magdalena pisze:

  Hej pozdrawiam wszystkich, fajna stronka.

 2. Gorzysław pisze:

  Zapraszam na moją stronkę.

 3. Beda pisze:

  również napisze komentarz. Fajna stronka. Wszystkich pozdrawiam

 4. Petronela pisze:

  W weekend również o tym doszły mnie słuchy, to zdoła być zajmujące.

 5. Wilhelm pisze:

  Zabieram się za czytanie…

Leave a Reply