Konto firmowe mogą posiadać i z niego korzystać jedynie przedsiębiorcy, czyli posiadacze wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Oddzielne konto pomaga uporządkować sprawy finansowe, oddzielić finanse prywatne od firmowych, zadbać o przepływy finansowe. Konto firmowe podlega kontrolom, dlatego należy z niego opłacać rachunki, przelewać z niego należności, nie korzystając jednocześnie z niego do celów prywatnych.

Konto firmowe jest kontem do celów rozliczeń finansowych. Przejrzystość, transparentność, przepływy finansowe – te zwroty należy sobie przyswoić oraz w pełni z nich korzystać. Kontrolerzy oceniając konto łączone – prywatne i firmowe – mogą mieć wątpliwości oraz negować część przepływów finansowych. A na tym nikomu wcale nie zależy.

Konto jest podstawowym udogodnieniem dla firmy – dzisiaj wszystkie operacje przebiegają w sposób elektroniczny, nie płaci się już gotówką, lecz przelewami.

6

Konto firmowe może być bezpłatne lub kosztować nawet kilkadziesiąt złotych – czasem warto wybrać droższą, lecz oferującą więcej możliwości opcję.

Categories: Konto Bankowe

3 komentarze so far.

  1. Radomiła napisał(a):

    Wspaniały artykuł, od bardzo dawna uważałem, że to prawda

  2. Radosława napisał(a):

    W weekend także o tym doszły mnie słuchy, to może być zajmujące.

  3. Amalia napisał(a):

    Całkowicie dobry wpis

Leave a Reply